Kategori:Brig
Underkategorier
Denne kategori har nedenstående 2 underkategorier, af i alt 2.
S
Sider i kategorien "Brig"
De nedenstående 200 sider er i denne kategori, ud af i alt 630.
(forrige side) (næste side)F
- Flora 1863 Dungeness
- Flora 1866 Købsted
- Flora 1867 Tranestederne
- Flora 1882 Læsø Horneks
- Fly 1812 Anholt Østerrev
- Fortuna 1844 Nordsøen
- Fortuna 1848 Snogebæk
- Fortuna 1850 Lønstrup
- Fortuna 1864 Gammel Skagen
- Fortune 1824 Fjaltring
- Franciska 1868 Blåvandshuk
- Frederikke 1850 Aggerkanalen
- Frederikke 1876 Rigabugten
- Fremad 1880 Langer
- Fremad 1887 Stenbjerg
- Freyr 1902 Vangså
- Friedrichswalde 1863 Vilslev
- Friends 1839 Tranestederne
- Friends 1878 Bjerregård
- Friendship 1826 Agger
- Friendship 1833 Torup
- Frigga 1855 Læsø Kobbergrund
- Friheden 1871 Skagen Nordstrand
- Friheten 1903 Øsel
- Frode 1894 Anholt Østerrev
- Frode 1895 Nymindegab
- Fylla 1880 Åland
- Fylla 1893 Østersøen
G
- Gazelle 1854 Gammel Skagen
- Gazelle 1864 Asdal
- Gazelle 1867 Furreby
- Georg 1876 Blyth
- George & Maria 1860 Husby Klit
- George & Mary 1864 Børsmose
- George Washington 1841 Fjaltring
- Giertrud Cathrine 1804 Sydgrønland
- Glory 1843 Ålum
- Gorm 1885 Strandby
- Gottlieb 1884 Mozambique-kanalen
- Graf von Arnim 1864 Vorupør
- Gratierne 1834 Varde
- Gräfin von Bismark 1852 Rotbøl
- Gräfin von Essen 1864 Rotbøl
- Gudrun 1859 Aggerkanalen
- Gunhild 1890 Skagen Nordstrand
- Gustav 1852 Hansted
- Gylding 1887 Vestlige Nordsø
- Gylfe 1886 Vorupør
H
- Haabet 1809 Stenbjerg
- Hakon Jarl 1863 Husby Klit
- Hamilton 1792 Fjaltring
- Hampden 1848 Sønder Lyngvig
- Hanna 1824 Biscayen
- Hanna 1895 Skagen Nordstrand
- Hanna Marie 1882 Harboøre
- Hans 1899 Bjerregård
- Hans Holmboe 1883 Thyborøn
- Harmoni 1863 Rømø Flak
- Harmonie 1860 Klitmøller
- Havfruen 1895 Rødsand
- Hedevig 1860 Harboøre
- Hedleys 1839 Nørre Lyngvig
- Heinrich 1865 Spirbakken
- Heinrich 1876 Nordsøen
- Helene 1845 Blåvandshuk
- Helios 1887 Klitmøller
- Henderson 1868 Houstrup
- Hendon 1860 Løkken
- Henriette 1839 Egersund
- Henrik & Marie 1878 Mozambique-kanalen
- Henry 1844 Læsø
- Henry 1850 Læsø
- Hepsa 1856 Skagens Rev
- Herbert 1853 Klitmøller
- Hermann 1863 Klitmøller
- Hermod 1876 Nordsøen
- Hill 1897 Thorsminde
- Hiram 1892 Nordsøen
- Hjälten Jason 1792 Kærgård
- Hlyn 1874 Slettestrand
- Holland 1884 Nymindegab
- Holtham 1792 Kærgård
- Horizon 1858 Harboøre
- Hortensia 1861 Løkken
- Horus 1863 Amrum
- Houghton-le-Spring 1844 Blåvandshuk
- Hroar 1872 Nordatlanten
- Hvidfisken 1817 Sydgrønland
- Høsten 1857 Rugård
I
J
- Jacob 1871 Klægodde
- James 1863 Rotbøl
- James Freeman 1860 Vrist
- Jane & Isabella 1821 Skallingen
- Jane 1822 Lyngby
- Jane Shirrefs 1855 Krage
- Jane Thompson 1859 Agger
- Janet 1851 Falkenberg
- Jemina 1867 Klim
- Jenny 6. aug. 1917 Vestlige Nordsø
- Johan Friedrich 1887 Lyngby
- Johanna & Emil 1853 Skagen Nordstrand
- Johanna Schwaan 1875 Anholt
- Johanne 1880 Veracruz
- Johanne 1887 Bali
- John & Ann 1868 Ferring
- John 1861 Hirsholmene
- John Hector 1851 Anholt Østerrev
- John White 1846 Agger
- John Wilson 1877 Harboøre Tange
- Jomfrue Giertrud 1799 Sydgrønland
- Julie 1850 Agger
- Julie 1874 Nymindegab
- Jungfrouw Sara & Cæcilia 1777 Østgrønland
- Juno 1849 Læsø Jegens Odde
- Jupiter 1817 Vestgrønland
- Jupiter 1880 Vejers
K
L
- La Fortuna di Stabia 1842 Skagens Rev
- La Pieta de St. Michele 1842 Vangså
- Lady Stanley 1888 Harboøre
- Lady Young 1840 Vejers
- Leeds 1819 Kampen
- Leo 1856 Løkken
- Leopard 1881 Læsø
- Lindisfarne 1874 Råbjerg
- Lisette 1845 Gammel Skagen
- Liverpool 1845 Heveren
- Los Tres Hermanos 1865 Ramsgate
- Lougen 1881 Bremerhaven
- Louis 1895 Bovbjerg
- Louise 1792 Gammel Skagen
- Louise Charlotte 1875 Nordsøen
- Lovise 1867 Klim
- Lovise Augusta 1880 Torup
- Lucina 1852 Vorupør
- Ludovic 1868 Børsmose
- Ludwig Capobossen 1893 Sønderho
- Luna 1881 Ørum
- Lydie & Azeline 1872 Agger
- Lykkens Prøve 1856 Arkona
- Léon Maria 1860 Horns Rev
M
- Madonna 1863 Vigsø
- Madonna 1883 Skagerrak
- Maid of the Mill 1864 Agger
- Maja 1863 Vorupør
- Major Wolff 1862 Kungshamn
- Mangalore 1835 Harboøre
- Margarethe Høy 1880 Løkken
- Margarets 1847 Hansted
- Maria 1817 Hanstholm
- Mariane 1869 Vestgrønland
- Marie 1878 Agger
- Marie 1894 Nordøsen
- Marie Frederikke 1876 Nordsøen
- Marie Louise 1873 Jordsand
- Marthe Helene 1868 Harboøre
- Marwood 1847 Viðoy
- Mary 1822 Hasle
- Mary Mitcheson 1874 Langer
- Mathilde 1833 Hvidehavet
- Medway 1841 Thyborøn
- Memoranda 1880 Vejers
- Mena 1888 Maracaibo
- Mentor 1859 Nørlev
- Mercurius 1869 Lønstrup
- Mercury 1839 Trans
- Metham 1767 Skagens Rev
- Mimer 1875 Nørre Langer
- Mina Iliffe 1850 Skagens Rev
- Minerva 1866 Agger
- Minister v. Motz 1830 Skagen Nordstrand
- Minstrelbay 1869 Bovbjerg
- Miranda 1873 Onsevig
- Mountaineer 1879 Rønne