Kategori:Wrs
Underkategorier
Denne kategori har nedenstående 53 underkategorier, af i alt 54.
(forrige side) (næste side)U
W
Sider i kategorien "Wrs"
De nedenstående 200 sider er i denne kategori, ud af i alt 1.398.
(forrige side) (næste side)E
- E.498 Vestjyden 1974 Nordsøen
- E.542 Signe 1988 Nordsøen
- E.544 Georg Stage 1924 Sejerø Bugt
- E.563 Helen May 1988 Sydlige Nordsø
- E.567 Olympia 1976 Nordsøen
- E.591 H. Børsmose 1981 Tyske Bugt
- E.61 Hekla 1937 Tyske Bugt
- E.631 Laksø 1971 Østlige Nordsø
- E.655 Bogani 1973 Østlige Nordsø
- E.750 Carl Jolle 1970 Østlige Nordsø
- E.77 Margrethe 12. dec. 1940 Grådyb
- E13 Saltholm 19. aug. 1915
- E50 Østlige Nordsø 1. feb. 1918
- EAL Diamond 1990 Marokko
- Earl of Zetland 1905 Vang
- Eastland Trader 1968 Algeriet
- Ebenezer 5. april 1917 Ydre Hebrider
- Edith 1937 Baleariske Hav
- Edith Bosselmann 9. dec. 1942 Memel
- Edmund Hugo Stinnes 23. marts 1940 Thorsminde
- Eduardo 1914 Frederiksted
- Egholm 30. nov. 1916 Keltiske Hav
- Eide 1894 Horns Rev
- Elbing 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Elie 24. nov. 1944 Lübtow
- Eliezer 1916 Sydvestirland
- Elisabeth 1947 Povlsker
- Elisabeth Rickmers 1894 Haurvig
- Elise 19. maj 1917 Nordsøen
- Elise 1909 Yorkshire
- Ellen 1907 Bretagne
- Ellen 2. jan. 1918 Gibraltarbugten
- Ellen 6. juli 1915 Nordøstlige Nordsø
- Ellen Benzon 26. sep. 1915 Nordsøen
- Ellen Marie 1913 Kattegat
- Elna 1967 Kap Sankt Vincent
- Elsa 9. sep. 1917 Keltiske Hav
- Else 23. maj 1917 Færøerne
- Else 24. aug. 1942 Nordlige Storebælt
- Else Kathrine 1892 Harboøre
- Else Priess 1967 Tyske Bugt
- Elven 1938 Horns Rev
- Ely 27. maj 1915 Ålandshavet
- Emanuel 14. juli 1917 North Rona
- Emanuel 14. sep. 1916 Lappegrunden
- Embla 14. maj 1918 Nordlige Nordsø
- Emil Stang 1918 Nordsøen
- Emilie 1891 Norfolk
- Emilie Mærsk 1941 Borkum
- Emilie november 1915 Engelske Kanal-Nordsøen
- Emla 1891 Kærsgård
- Emma 1911 Fjand
- Energi 5. nov. 1943 Sydlige Kattegat
- Engelen 1518 Pasaia
- Enigheden 1898 Aggersund
- Eos 24. april 1917 Østlige Nordatlant
- Eos 27. feb. 1918 Nordsøen
- Erik 22. sep. 1918 Østlige Nordatlant
- Erik Boye 1964 Bretagne
- Erik Boye 1976 Ibiza
- Erik Boye 1979 Alboránhavet
- Erika Dan/El Riaz 1974 Biscayen
- Erindring 5. okt. 1918 Biscayen
- Erna 1. marts 1945 Sejerø Bugt
- Erna 1914 Wismar
- Erna 25. sep. 1941 Sydgrønland
- Ernst 25. april 1920 Kattegat
- Esbern Snare 1930 Elben
- Esbern Snare 31. okt. 1916 Nordatlanten
- Eschersheim 13. marts 1940 Rubjerg Knude
- Esmeralda 1911 Montevideo
- Espe 1995 Klitmøller
- Esso Copenhagen 25. feb. 1942 Vestlige Nordatlant
- Este 25. april 1917 Nordsøen
- Ester 1. april 1917 Nordsøen
- Ester 30. nov. 1941 Borkum
- Estonia 1994 Østersøen
- Estrid 1933 Audierne
- Estrid/Sturla 11. okt. 1942 Capri
- Estrup 1901 Berwick
- Etna 14. dec. 1942 Nordatlanten
- Ettrickdale 1886 Gibraltar
- Europa 5. nov. 1918 Nordlige Nordsø
- Eva 22. april 1915 Nordsøen
- Eva Marie 1961 Grønsund
- Evald 1929 Østersøen
- Evelyn 19. feb. 1915 Borkum
- Evergunar 1932 Helgeland
- Excellence Pleske 31. marts 1918 Doverstrædet
- Expedit 16. marts 1917 Vestlige Nordsø
F
- Falkland 1921 Darß
- Fama 1808 Nordøstbornholm
- Farnley 1880 Horns Rev
- Faro 27. jan. 1940 Orkneyøerne
- Faros 2000 Østlige Nordsø
- Farø 1933 Husby
- FD.324 Geyti Reyði 1983 Færøerne
- FD.560 Sanna 22. juli 1942 Færøerne
- Fedra 2008 Gibraltar
- Felix 1898 Aberdeen
- Femeren 1930 Skagen
- Fenix 1920 Gammel Skagen
- Fenja 16. nov. 1916 Kristiansand
- Fernbrook 1896 Vejlby
- Ferncastle 1971 Østlige Nordatlant
- Ferona 1900 Kristiansand
- Fiorella 8. juli 1917 Færøerne
- Flandria 18. jan. 1940 Sydlige Nordsø
- Fleur d'Ajonc 1911 Reykjanes
- Florida 14. april 1940 Skagerrak
- Fly 1812 Anholt Østerrev
- Flying Enterprise 1952 Keltiske Hav
- Flynderborg 1930 Bretagne
- Flynderborg 21. okt. 1917 Lerwick
- FN.38 Dorthea 17. okt. 1944 Ålbæk Bugt
- Fort Richepanse 3. sep. 1941 Østlige Nordatlant
- Fortune 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Fox 1912 Vestgrønland
- Fram 1. feb. 1940 Moray Firth
- Francis Drake 1880 Agger
- Franz Rudolf 29. sep. 1942 Sydlige Østersø
- Frauenlob 31. maj 1916 Østlige Nordsø
- Freden 22. maj 1917 Ydre Hebrider
- Fredensborg 1768 Tromøy
- Fredensborg og England 27. jan. 1940 Orkneyøerne
- Frederiksholm 14. dec. 1917 Hesselø Bugt
- Freja 10. nov. 1916 Østandalusien
- Freja 1907 Melsted
- Frem/Arafat 1978 Røde Hav
- Fremad 1906 Christiansted
- Freya 19. nov. 1916 Burnmouth
- Fri 1906 Queensferry
- Frida 13. aug. 1918 Vestlige Nordsø
- Frida/Rapel 1944 Patagonien
- Friedrich Kahl 17. feb. 1917 Vadehavet
- Frigga 1945 Vestlige Østersø
- Frigga 27. nov. 1950 Kattegat
- Frisia 21. okt. 1917 Nordlige Nordsø
- Fritz Reuter 1898 Nordatlanten
- Frode 3. sep. 1915 Vestirland
- Fu Shan Hai 2003 Østersøen nord for Bornholm
- Fuglen 1936 Vlissingen
- Fulda 14. maj 1917 Horns Rev
- Fuso Maru 31. juli 1944 Luzonstrædet
- Försök 1898 Østersøen
- Føina 10. dec. 1939 Vestlige Nordsø
G
- G Koch 1913 Aberdeen
- G.C. Amdrup 1951 Skagerrak
- G.R. Berg 1949 Kemi
- G8 Skagerrak 4. jan. 1918
- Galathea 1889 Algeriet
- Gallia 1909 Agger
- Geir 15. feb. 1943 Marokko
- Geiser og Thingvalla 1888 Vestlige Nordatlant
- Gem 1962 Vestlige Nordatlant
- General Santos City 1976 Manilabugten
- Georg 1876 Blyth
- Gerd 1969 Grådyb
- Gerd 22. feb. 1943 Sicilienstrædet
- Gerda 19. dec. 1916 Biscayen
- Gerda november 1917 Østlige Nordatlant
- Gerda Toft 1954 Tyske Bugt
- Gert Hansen 2001 Oslofjorden
- Gertrud 1921 Nordlige Lillebælt
- Gertrud 2. juni 1944 Kreta
- Gertrud Rask 7. feb. 1942 Nova Scotia
- Gibraltar 1881 Lønstrup
- Giorgione 1985 Siracusa
- Gitano december 1918 Kattegat
- Glitne 1929 Østlige Nordsø
- Gorm 1885 Østersøen
- Goya 16. april 1945 Sydlige Østersø
- Greta 18. okt. 1916 Tannis Bugt
- Grete 11. feb. 1943 Baleariske Hav
- Grethe 30. nov. 1939 Kent
- Grønland 29. juli 1940 Dover
- Gudveig 25. jan. 1940 Vestlige Nordsø
- Guldregn 1909 Horns Rev
- Guldstraalen 1919 Nordøstlige Nordsø
- Gullfoss/Mecca 1976 Røde Hav
- Gulnes 1936 Sevilla
- Gunhild 17. juni 1917 Nordlige Nordsø
- Gunhild 24. sep. 1918 Kattegat
- Gurre 20. marts 1917 Nordlige Nordsø
- Gustaf 1907 Bjerghuse
- Gustaf Wasa 1895 Hanstholm
- Gustaf Wasa 1936 Arkö
- Gustave 1856 Fjaltring
- GY.1193 Lepanto 1909 Ørhage
- GY.306 Zanto 1983 Østlige Nordsø
- GY.331 Olearia 23. maj 1917 Suðuroy
- GY.474 King Erik 8. sep. 1941 Østlige Nordatlant
- GY.529 Lincoln City 21. feb. 1941 Thorshavn
- Gæa 27. aug. 1914 Vestlige Nordsø
- Götha og C. Thorén 5. juni 1917 Nordlige Nordsø