Kategori:Ms
Underkategorier
Denne kategori har nedenstående 5 underkategorier, af i alt 5.
Sider i kategorien "Ms"
De nedenstående 109 sider er i denne kategori, ud af i alt 1.584.
(forrige side) (næste side)C
- Aeole 1932 Panama
- Bris 1981 Østersøen vest for Bornholm
- Capella 25. marts 1943 Langelandssund
- Carl 1965 Simrishamn
- Caspar 1967 Drejens Odde
- Cathrine 1889 Nordsøen
- Centaurus 1930 Hesselø Bugt
- Chakrabhongs 1911 Malaysia
- Chassie Mærsk 1922 Sumatra
- Chilean Reefer 1965 Zeeland
- Christina 1893 Sydlige Kattegat
- Cimbria 1902 Kattegat
- Cimbria 1933 Kattegat
- Cito 1919 Århus Bugt
- Clara Clausen 1968 Saint Lawrence
- Ebba 1948 Københavns Havn
- Edith Als 1946 Storebælt
- Edna 1952 Nordlige Nordsø
- Forafric 24. dec. 1941 Celebeshavet
- Iris 1947 Østersøen vest for Rønne
- Kristine Søbye 1979 Newfoundland
- Myrtia 1982 Kvarken
- Ploieşti 1972 Messinastrædet
- Rosnæs 1960 Zingst
- Stanley 16. juni 1945 Hainan
- Tioga 1913 Sydorkney-øerne
A
- A.N. Hansen 30. okt. 1918 Quiberon
- Aalborg 12. april 1943 Løvebugten
- Aalborg 1907 Vejrø
- Aarø 5. okt. 1944 Omaha Beach
- Aase 15. feb. 1940 Keltiske Hav
- Aase 1928 Orkneyøerne
- Absalon 13. dec. 1944 Kattegat
- Absalon 17. okt. 1944 Odense
- Activ 1898 Taiwan
- Activ 1902 Molde
- Activ 1983 Sydlige Nordsø
- Afrika 7. feb. 1943 Østlige Nordatlant
- Agda 15. jan. 1944 Endelave
- Agnete 16. marts 1943 Terschelling
- Agnete 24. april 1918 Engelske Kanal
- Agnete Mærsk 23. marts 1941 Østlige Nordatlant
- Ajax 25. dec. 1917 Bretagne
- Ajax ca. 29. dec. 1942 Samsø Bælt
- Alabama 1904 Stornoway
- Alabama 1910 Østgrønland
- Alban 1920 Nordsøen
- Albenny 1995 Kattegat
- Albert 7. juni 1941 Storjungfrun
- Alexander III 1894 Østlige Nordsø
- Alexander Shukoff 22. aug. 1917 Nordlige Nordsø
- Alexander Wentzel 29. feb. 1916 Middelhavet
- Alexy 16. maj 1918 Nordlige Nordsø
- Alfa 1911 Vestlige Nordsø
- Alfa 21. juni 1940 Sydlige Nordsø
- Alfa/V-51 30. aug. 1941 Sicilien
- Alfred Erlandsen 1907 St Abb's Head
- Algarve 19. feb. 1941 Vestlige Nordsø
- Algarve 20. okt. 1917 Engelske Kanal
- Algier 21. marts 1940 Shetlandsøerne
- Alice 18. marts 1918 Le Havre
- Ally 1936 Kattegat
- Almee 11. nov. 1944 Sydlige Østersø
- Almena/Bengasi 11. nov. 1942 Sardinien
- Alsia 1939 Sri Lanka
- Antilles Sun 1982 Cuba
- Arla 5. feb. 1917 Langerak
- Danevang 9. aug. 1916 Nordsøen
- Despo I 1981 Barcelona
- Doris 1930 Tees
- Else 24. aug. 1942 Nordlige Storebælt
- Evergunar 1932 Helgeland
- Frigga 1945 Vestlige Østersø
- Handy 1954 Falsterbo
- Helene 1936 Sydlige Lillebælt
- HG.169 Aagot 3. juli 1965
- Hylleholt 11. april 1951 Lovns Bredning
- Ka Hing 1929 Sydkinesiske Hav
- Kul 1950 Almagrundet
- Lita 1976 Norderney
- Lucky Era 1975 Bahamas
- Metric 1972 Texel
- Nanos 1977 Kroatien
- Nordcap 12. feb. 1917 Biscayen
- Pier Luigi 13. nov. 1943 Kreta
- Poseidon 1947 Kattegat
- Raposo Tavares 1970 Vestlige Sydatlant
- Schlei 1908 Mandø
- Stormarn 30. marts 1945 Hamborg
- Venelika 1965 Øresund
- Vieniba 1941 Østersøen
- Ytterøy 19. aug. 1917 Engelske Kanal
- Øbo 1972 Skagerrak
- Andreas 1924 Østlige Nordatlant
- Anglo Mærsk 1962 Barbados
- Anglo Mærsk 27. okt. 1942 Kanariske Øer
- Anine 1925 Vestlige Middelhav
- Anna 19. juni 1942 Samsø
- Anna Mærsk/Lookout 12. dec. 1944 Sydlige Nordsø
- Anne Louise / Cedros 1982 La Paz
- Annie Butler 1989 Hordaland
- Arcturus 1887 Falsterbo
- Argentina 17. marts 1940 Shetlandsøerne
- Arno 19. dec. 1917 Vestlige Nordsø
- Arnold Mærsk/Sainte Irene 22. maj 1943 Jersey
- Asger Ryg 6. april 1916 Engelske Kanal
- Asia 1889 Cornwall
- Asta/Maddaloni 16. dec. 1944 Napoli
- Australian Reefer/Pontiac 30. jan. 1945 Nova Scotia