Kategori:Wrs
Underkategorier
Denne kategori har nedenstående underkategori, af i alt 54.
(forrige side) (næste side)Sider i kategorien "Wrs"
De nedenstående 200 sider er i denne kategori, ud af i alt 1.398.
(forrige side) (næste side)P
- Pallas 1998 Amrum
- Pampero 1993 Horns Rev
- Panama 12. april 1945 Nordatlanten
- Pandur 1907 Bermuda
- Papa 1890 Suffolk
- Patria 10. maj 1944 Møn
- Paul Emil 1907 Kvarken
- Paula/Montana 11. sep. 1941 Danmarksstrædet
- Pax 1921 Kattegat
- Peder Wessel 1997 Øresund
- Pennsylvania 1931 Orkneyøerne
- Peritia 1924 Nordsøen
- Pernambuco 1908 Ålum
- Persante 1891 Biscayen
- Persephone 25. maj 1942 New Jersey
- Peru 13. nov. 1941 Liberia
- Peruvian 1899 East Sussex
- Pervoj 1758 Tornby
- Peter Mærsk 7. dec. 1942 Nordatlanten
- Petit Folmer 1999 Østlige Nordsø
- Petrine 1899 Nordsøen
- Petro 1899 Egersund
- PG.79 Saturn 1915 Østlige Nordsø
- Phønix / Phenix 1979 Liguriske Hav
- Phønix 1881 Snæfellsnes
- Pier Luigi 13. nov. 1943 Kreta
- Pioneer 21. april 1943 Smålandsfarvandet
- Pionier 2. sep. 1940 Skagerrak
- Pollux 1912 Hanstholm
- Polly 24. juni 1942 Samsø
- Pomaire 1991 Valparaíso i Chile
- Pommern 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Pomona 1876 Gedser
- Poseidon 1922 Tørre Bjælke
- Poseidon 1947 Kattegat
- Pourquoi Pas 1936 Borgarfjörður
- Precurseur 1895 Hanstholm
- Pregel 1920 Søren Jessens Sand
- Primo 1924 Vestlige Nordatlant
- Princess 1880 Skagen Nordstrand
- Principia 1895 Sandoy
- Prinsesse Marie 1905 Sydkinesiske Hav
- Prinsesse Marie 1910 Bassstrædet
- Professor 1898 Ny Kaledonien
- Progres 23. april 1940 Øresund
- Proselyte 1808 Anholt Østerrev
- Prøven 12. april 1916 Nordsøen
Q
R
- R.499 Mic-Kentho 2004 Østlige Nordsø
- Radaas 21. sep. 1917 Engelske Kanal
- Ragnhild 10. aug. 1941 Samsø Bælt
- Ragnhild 3. sep. 1917 Vestlige Nordsø
- Raila Dan/Eagle 1985 Florida Keys
- Rana 1962 Skagerrak
- Rana 25. juni 1918 Bjerghuse
- Randi Dania 1980 Biscayen
- Raposo Tavares 1970 Vestlige Sydatlant
- Redang 13. feb. 1942 Karimatastrædet
- Regnbuen 1962 Kattegat
- Renate S 1970 Biscayen
- Resolut 1949 Falsterbo
- Rex 1910 Sønderho
- Rhône og Sleipner 16. feb. 1940 Moray Firth
- RI.162 Ingrid 23. feb. 1944 Grådyb Barre
- RI.448 Astrid Dahl 1997 Horns Rev
- RI.80 Henå 1984 Horns Rev
- RI.81 Helan 1993 Hvide Sande
- Rigel 27. nov. 1944 Tjøtta
- Rigmor 19. feb. 1941 Engelske Kanal
- Rigmor 28. juli 1917 Nordlige Nordsø
- Rikke Skou 6. okt. 1954 Sydlige Nordsø
- Risca 1894 Thyborøn Kanal
- Robert 17. april 1917 Vestlige Nordsø
- Robert 1905 Øresund
- Robert 1969 Grækenland
- Robert 3. jan. 1942 Sydlige Nordsø
- Roche 1920 Klægodde
- Rock City 1913 Blåvandshuk
- Rolandseck 12. marts 1945 Kattegat
- Rolf 1888 Uggerby
- Rollo 8. dec. 1916 Engelske Kanal
- Romsø 1923 Drogden
- Ronald 15. marts 1917 Biscayen
- Rosborg 3. marts 1917 Nordlige Nordsø
- Rosenborg 25. april 1943 Østlige Nordatlant
- Rosenvold 5. okt. 1916 Engelske Kanal
- Roska 1895 Læsø Nordvestrev
- Roska 1909 Smygehamn i Skåne
- Rostock 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Rota 1892 Sydlige Nordsø
- Rota 22. juli 1917 Engelske Kanal
- Rothesay 1892 Vedersø Klit
- Rotna 1970 Sydlige Nordsø
- Roxburgh Castle 1872 Goodwin Sands
- Rubbens 1869 Bragerne
- Runuchi 1965 Øresund
- Runø 18. dec. 1946 Falsterbo
- Russia 17. marts 1917 Engelske Kanal
- Ruth 1910 Nordatlanten
- Ruth 1934 Kvarken
- Ruth 22. juli 1942 Smålandsfarvandet
- Ryfylke 5. feb. 1941 Stad
S
- S 103 Mommark 3. maj 1945
- S.136 Nordlyset 1937 Tannis Bugt
- S.219 Ane Katrine 1984 Skagerrak
- S.534 Finiki 1995 Tornby
- Sado 1950 Skagerrak
- Saga 1911 Gotland
- Sagitta 1900 Østlige Nordatlant
- Salamanca 1899 Klitmøller
- Sally Mærsk 10. sep. 1941 Sydgrønland
- Salvator Mundi 1729 Anegada
- Sam-Son 2004 Mozambique-kanalen
- Samsø 1. maj 1918 Vestlige Nordsø
- San Matteo 1937 Stolpe-Bank
- Sancte Sophia 1645 Gøteborg
- Sandfoss 1990 Scoresbysund
- Sankt Dorothea 1693 Nice
- Sano R 1993 Vrist
- Santa Maria 10. juni 1917 Berlengas
- Saturnus 21. marts 1945 Kattegat
- Sauternes 7. dec. 1941 Svínoy
- Schlei 1908 Mandø
- Schleswig 1901 Jamaica
- Schleswig-Holstein 1948 Osmussaar
- Schleswig-Holstein 3. aug. 1942 Engelske Kanal
- Schwaben 23. april 1940 Kattegat
- Scotia 1897 Trelleborg
- Scotia 7. dec. 1939 Nordlige Nordsø
- Scotland 1904 Sandoy
- Sea Worker 2016 Bjerregård
- Seenymphe 1885 Durban
- Seestern 1909 Horns Rev
- Seestern 2. feb. 1918 Horns Rev
- Senhora da Saude 1952 Davisstrædet
- Senta 12. juni 1942 Borkum
- Sessa/Longtaker 17. aug. 1941 Danmarksstrædet
- SG.80 Josephine E 2010 Horns Rev
- Shark 31. maj 1916 Nordøstlige Nordsø
- Siam 30. sep. 1942 Sierra Leone
- Sierra Cordoba 1948 Horns Rev
- Sif 27. okt. 1916 Vestlige Nordsø
- Signe 1892 Essaouira i Marokko
- Sigrid 1907 Valsörarna
- Sigrid S 1968 Sydgrønland
- Sigrun 3. nov. 1940 Ydre Oslofjord
- Silesia 25. sep. 1939 Nordlige Nordsø
- Silva 1902 Hanstholm
- Sine 1948 Azorerne
- Sirius 1921 Lyngby
- Sjælland 1900 Febbersted
- Sjælland 25. maj 1917 Engelske Kanal
- Skagerak 1917 Vestlige Nordsø
- Skagerak 1966 Nordøstlige Nordsø
- Skagerak 20. aug. 1917 Østlige Nordsø
- Skagerrak 14. april 1940 Norskehavet
- Skandia 1929 Kattegat
- Skibsforlis under svenskekrigene
- Skodsborg 1901 Finske Bugt
- Skodsborg 20. marts 1916 Sydlige Nordsø
- Skolma 1929 Ypnasted
- Skou Neptun 1966 Peru
- Sleipner 1880 Ørhage
- Slesvig 7. aug. 1917 Themsens Munding
- Smart 1912 Lissabon
- Sofie april 1917 Nordsøen
- Sofie marts 1917 Østlige Nordatlant
- Sokoto 25. april 1917 North Rona
- Solheim 1907 Hammershus
- Sonja 1910 Ydre Hebrider
- Sonja Mærsk 5. juni 1942 Halifax
- Sophie 1910 Kærsgård
- Sophie 7. maj 1917 Ydre Hebrider
- Sorrento 1890 Nordøstlige Nordsø
- Southern Lotus 1966 Fjaltring
- Southport 1964 Sydwales
- Souvenir 29. maj 1918 Keltiske Hav
- Sparrowhawk 1. juni 1916 Østlige Nordsø
- Speed 1909 Spirbakken
- Spes 1697 Gammel Skagen
- St. George og Defence 1811 Thorsminde
- St. Nicholas 1958 Bajo Nuevo
- Standard 20. jan. 1917 Engelske Kanal
- Stathav 1994 Streymoy
- Stella 17. okt. 1917 Nordlige Nordsø
- Sterling 1918 Haugesund
- Stevns Power 2003 Guineabugten
- Stig 1951 Nordøstmøn
- Stirling 1920 Tees Bay
- Stjerneborg 5. april 1916 Sydsardinien
- Storaa 3. nov. 1943 Engelske Kanal
- Storebelt 1922 Hirtshals
- Streymoy 23. maj 1917 Færøerne
- Stålholm 1975 Rogaland
- Sully 1900 Horns Rev
- Suomi 1919 Lindisfarne
- Susan 1971 Skagerrak